Przewiń do góry
facebook

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia przyznane Wydawnictwu Apostolicum

NAGRODY

FENIKS 2016

NAGRODA STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii HISTORIA

Za książkę pt. Trudne lata – wielkie dni. Zakony żeńskie w PRL. Austere years, great days. Convents in the Polish People’s Republic, autorstwa dr hab. s. Agaty Mirek.
W uzasadnieniu napisano: „Wielkie świadectwo grozy i heroizmu, jaki stał się udziałem żeńskich wspólnot zakonnych w okresie PRL-u. Opracowana z olbrzymim wyczuciem stylistycznym i dbałością o historyczne detale. Publikacja dotykająca trudnych kwestii z historii powojennej Polski. To zarazem szczera, poparta wieloma przykładami, zbiorowa zachęta do nieustannego podejmowania wyzwań, które zawsze towarzyszyły ludziom wiary”.

KSIĄŻKA HISTORYCZNA ROKU 2015

NAGRODA CZYTELNIKÓW – Konkurs o Nagrodę im. Oskara Haleckiego

Organizatorzy konkursu: Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.
„Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” Trudne lata. Wielkie Dni. Zakony żeńskie w PRL, Agata Mirek,
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, APOSTOLICUM Wydawnictwo Księży Pallotynów.
Książka w głosowaniu czytelników uzyskała 4 tys. 106 głosów.

FENIKS 2009

NAGRODA STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii NAUKI KOŚCIELNE

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za pracę: Biblia i jej kultura autorstwa Michela Quesnela i Philippe’a Grusona.
To dzieło naukowo wyrafinowane, ale i podległe wrażliwości zwykłego czytelnika, ułatwiające więc dotarcie do przesłania zawartego w Biblii. Autorzy, zadając kłam wciąż pokutującemu przeświadczeniu, że Księga Ksiąg jest ezoteryczna i z trudem daje się przełożyć na ludzką codzienność, dowodzą jej egzystencjalnej nośności, swoiście wiecznej aktualności, możliwej do ogarnięcia przez każdego, kto ma otwarte serce i umysł.

FENIKS 2007

NAGRODA STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii SERIA WYDAWNICZA

Dla FRONDY i Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za „Srebrną serię”, prezentującą publikacje stawiające nas wobec pytań najważniejszych, których echo wpływa na kształt i sens jutra.


ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ

NAGRODA MINISTRA KULTURY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2005

W uznaniu zasług w propagowaniu kultury polskiej Wydawnictwo APOSTOLICUM otrzymuje ODZNAKĘ ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”.
WYRÓŻNIENIA

FENIKS 2016

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii ESEISTYKA

Dla Wydawnictwa M i Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za książkę Między Synagogą a Kościołem. Dzieje św. Pawła autorstwa ks. Waldemara Chrostowskiego.
Głęboka analiza losów nauczania św. Pawła, dzięki której czytelnik odnaleźć może nie tylko pomost między judaizmem a chrześcijaństwem, ale która w dobitny sposób określa unikalne tożsamości każdego z systemów religijnych. Książka przynosi również bardzo wyraźny zapis wspólnej, od zawsze niezwykle skomplikowanej, a w pewnych okresach także bardzo trudnej historii obu wyznań.

FENIKS 2014

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii PUBLICYSTYKA RELIGIJNA

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za Bóg jest większy - rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski.
Zapis nietuzinkowej rozmowy, zawierającej życiowe i religijne credo abp Henryka Franciszka Hosera. Opowieść o miłości do Kościoła i uporczywych staraniach na rzecz rozwoju jego działalności powszechnej i misyjnej.

FENIKS 2013

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii EDYTORSTWO

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za Misyjną książkę kucharską, Magdaleny Joanny Chudzickiej za stworzenie unikalnego obrazu posługi misyjnej, pełnego niezwykłych i inspirujących smaków i doznań.

FENIKS 2007

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii NAUKI KOŚCIELNE

Dla FRONDY i Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za książkę Msza święta w pytaniach i odpowiedziach autorstwa Łukasza Kubiaka, która jest pełnym mądrości zamyśleniem nad tajemnicą Boga obecnego w Eucharystii.

FENIKS 2006

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii KSIĄŻKI DLA DZIECI

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za Biblię. Naród słuchający Boga Juana Baro i Cerquedy, która jest nad wyraz udaną próbą przełożenia Biblii na język dziecka.

FENIKS 2006

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii ALBUMY I WALORY EDYTORSKIE

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM za album Cystersi na Pomorzu Bogusława Świtały, ożywiający dawną, wspaniałą, a dziś ledwie znaną przeszłość.

FENIKS 2005

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii TŁUMACZA

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM i Wydawnictwa FRONDA za tłumaczenie dzieł Gilberta Keitha Chestertona.

FENIKS 2002

WYRÓŻNIENIE STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH
w kategorii ALBUMÓW I EDYTORSKIEJ

Dla Wydawnictwa Księży Pallotynów APOSTOLICUM i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Zielonej Góry za album Paradyż – klejnot architektury lubuskiej autorstwa Bogusława Świtały.