Przewiń do góry
facebook

Drukarnia Apostolicum

Początki istnienia wydawnictwa i drukarni w Ząbkach datuje się na rok 1972, kiedy to rozpoczęto wznoszenie nowych budynków, które w 1974 poświęcił kardynał Stefan Wyszyński. Nowa drukarnia stanowiła integralną część Wydawnictwa Polskiej Prowincji Księży Pallotynów „Pallottinum”.

Na początku drukowano w niej mniejsze pozycje, zwłaszcza czasopisma, kalendarze, ulotki i broszury. Z biegiem lat wzrastał potencjał drukarni i w 1984 roku uzyskała ona status drugiej drukarni Wydawnictwa Pallottinum z nazwą „Pallottinum II”. Stale powiększano park maszynowy i kształcono kadry. Dzięki temu w Ząbkach drukowano między innymi kolejne wydania Biblii Tysiąclecia, Biblię dla dzieci, Katechizm Kościoła Katolickiego czy wiele innych znanych i cenionych pozycji książkowych.

W 1993 r. po podziale Polskiej Prowincji Księży Pallotynów powołano do istnienia nowe Wydawnictwo pod nazwą „Apostolicum Wydawnictwo Księży Pallotynów”, posiadające własną drukarnię z siedzibą w Ząbkach. Od 2009 roku Drukarnia Apostolicum jest odrębnym od Wydawnictwa Apostolicum podmiotem gospodarczym powołanym dekretem Wyższego Przełożonego Prowincjalnego dla realizacji celów statutowych Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Prowincji Chrystusa Króla.

Drukarnia Apostolicum współpracuje i świadczy usługi dla wielu wydawnictw i firm w zakresie druku offsetowego i cyfrowego oraz prac introligatorskich. Drukarnia Apostolicum to pełny profesjonalizm usług, przede wszystkim doskonała jakość druku i oprawy, szybkość i terminowość oraz przystępne ceny.

Dane teleadresowe Drukarni Apostolicum